czwartek, 11 stycznia 2018

Rywalizacja o miłość

Czytanie "Selekcji" Kiery Cass przypomina zanurzanie się w cudownej baśni. Takiej z księciem, który szuka dla siebie idealnej księżniczki. W konkursie bierze udział aż 35 dziewcząt, a książę Maxon musi poznać je wszystkie i wybrać odpowiednią kandydatkę nie tylko na żonę, ale też na tron. Musi ona spełniać wiele wymagań, przestrzegać etykiety, być wcieleniem piękna oraz wykazywać umiejętność opanowania i trzeźwego myślenia w chwili zagrożenia.

Podobny obraz


"Rywalki", czyli pierwszy tom serii, to idealne wprowadzenie w świat Illei, gdzie Eliminacje zabawiają całe państwo. Autorka barwnie i naturalnie kreśli sylwetki wszystkich postaci, a szczególnie dużo miejsca poświęca indywidualnym cechom każdej z kandydatek. W pałacu, gdzie przebywają dziewczęta, o dziwo prócz zaciętej rywalizacji, rodzi się też przywiązanie, przyjaźń i wzajemne wsparcie.

Znalezione obrazy dla zapytania selekcja kiera cass film
Główna bohaterka America (od nazwy kraju, który w przeszłości upadł) to żywa, buntownicza postać, której nie podoba się podział klasowy panujący w państwie. Nie podoba jej się perspektywa poślubienia księcia, wydającego się zadufanym w sobie, nudnym bucem, postępującym według rad udzielonym mu przez doradców. W Eliminacjach bierze udział zupełnie przypadkiem, skłoniona do złożenia zgłoszenia przez matkę i Aspena. Chłopaka, w którym jest zakochana.

Z początku lekka historia, wraz z biegiem akcji zmienia ton. Napięta sytuacja między ojcem i synem (królem a księciem), ataki rebeliantów na pałac, tworzą nieprzyjemny nastrój i ogromnie oddziałują na przebieg konkursu. Książę Maxon musi podjąć decyzję, która nie jest prosta. Dodatkowo relacja łącząca go z Ameriką staje się trudna i skomplikowana. Dziewczyna jest rozdarta między przeszłością, a obietnicą lepszej i zupełnie nieznanej jej przyszłości.

Opowieść skierowana przede wszystkim do płci pięknej, wciąga i nie pozwala oderwać się, dopóki nie przekręcimy ostatniej strony ostatniego tomu. Polecam serdecznie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku!
Skoro tu dotarłeś, to znaczy (mam nadzieję), że przeczytałeś post powyżej i wiesz co komentujesz. Będzie mi bardzo miło jeśli co do treści komentarza trochę się wysilisz, bo na każdy z nich odpowiadam. Wszelkiego rodzaju dyskusje są bardzo mile widziane. :)
Twojego bloga także odwiedzę i jeśli przypadnie mi do gustu – pozostawię po sobie ślad.
Jeśli masz do mnie jakieś pytanie, to śmiało pytaj.
Kontakt: kinga.godowska@vp.pl
Dziękuję za wszystkie komentarze!