To nie ja, kochanie

STYKS (RIVER)

Jest Milczącym Katem, prezesem motocyklowego klubu gangsterskiego. Jego członkowie nie mają zahamowań, handel bronią to zupełnie nic w porównaniu do masowych zabójstw w ich wykonaniu. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko Damy; kobiety, którą pokocha.

SALOME (MAE)

Jest uważana za Przeklętą kusicielkę, przeznaczona na żonę samego Proroka Dawida. Nie wie, czym jest życie poza Społecznością, poza ogrodzeniem. Wychowana w strachu i bólu, w klatce jaką był Zakon; decyduje się uciec.

River i Mae spotkali się dawno temu, gdy byli dziećmi.
Mae była pierwszą obcą osobą, do której River zdołał się odezwać.
River był pierwszym chłopcem, który okazał Mae czułość.


Już wcześniej byłam ciekawa, co skrywa w sobie pierwszy tom serii pt: Kaci Hadesa, ale gdy przeczytałam Nasze życzenie autorstwa Tillie Cole, moja ciekawość wzrosła dziesięciokrotnie po poznaniu tak cudownie rozdzierającej serce powieści. Kaci, promowani jako niegrzeczna seria, pozbawiona zahamowań i napakowana niebezpieczeństwem, wciągnęła mnie w swój skomplikowany świat i sprawiła, że przepadłam na dobre dwa dni.

Jest coś pociągającego w tej niemoralnej, wręcz chorej fabule, z której leje się krew i trup ściele się gęsto. Gęsta, napakowana wyuzdaniem atmosfera, uderza w Czytelnika. Czegoś tak ostrego na pewno nie czytałyście! U Tillie Cole nie ma cenzury czy tematu tabu, seks przypomina czynność normalną jak jedzenie, a postaciom nie przeszkadza obecność osób postronnych. Mam swoje zasady odnośnie tego tematu i szczerze? Sama jestem w szoku, że nie poczułam się zniesmaczona. Ten klimat po prostu pasuje do Katów Hadesu, wydaje się czymś naturalnym i idealnie współgrającym z tym popieprzonym światem.

Tillie Cole odczuwa wyraźne upodobanie do niegrzecznych mężczyzn, którzy dopiero po tym jak porządnie narozrabiają, uświadamiają sobie masę ważnych rzeczy i odkrywają jak szalenie kochają bliską im kobietę. Przy tym są niesamowicie absorbujący, chorobliwie zaborczy i pociągają płeć przeciwną aż do bólu. O! I kochają muzykę!

To nie ja, kochanie jest odważne i wręcz perwersyjne, niemoralne i uderzające męską agresją. Mamy dokładne opisy gwałtu, funkcjonowania sekty i osób, które odczuwają przyjemność z zabijania. W tym przypadku przed szereg najbardziej wysuwa się postać samookaleczającego się Flame`a, który swój czas wolny wypełnia jedynie krwią. To chora i nienormalna książka, ale też cholernie wciągająca. Relacja Styksa i Mae wydaje się być niemal nie z tego świata! Jeśli poszukujesz nowych czytelniczych wrażeń, które stanowczo wykraczają poza to, co czytałaś do tej pory, warto się skusić!

To nie ja, kochanie (Kaci Hadesa #1) - Tillie Cole, 375str., Wydawnictwo Editio red

Komentarze

 1. Nabrałam ochoty na tę książkę! Chyba lubię od czasu do czasu przeczytać coś nienormalnego.

  Pozdrawiam!
  recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak pewnie wiesz tego typu książki nie są dla mnie - przynajmniej nie teraz ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo ciekawa tej książki :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku!
Skoro tu dotarłeś, to znaczy (mam nadzieję), że przeczytałeś post powyżej i wiesz co komentujesz. Będzie mi bardzo miło jeśli co do treści komentarza trochę się wysilisz, bo na każdy z nich odpowiadam. Wszelkiego rodzaju dyskusje są bardzo mile widziane. :)
Twojego bloga także odwiedzę i jeśli przypadnie mi do gustu – pozostawię po sobie ślad.
Jeśli masz do mnie jakieś pytanie, to śmiało pytaj.
Kontakt: kinga.godowska@vp.pl
Dziękuję za wszystkie komentarze!