Córka króla piratów

Alosa trafia na pokład Nocnego Wędrowca jako uprowadzona córka Króla Piratów, za którą Kapitan statku chce otrzymać pokaźny okup. 
Nie wie tylko, że wyszkolonej dziewczynie została powierzona misja, a jej porwanie nie było przypadkowe.
Teraz ma do wykonania zadanie.
Czy uda jej się przeszukać statek i znaleźć to, czego szuka jej ojciec?
I jaką rolę w tym przedstawieniu odegra pierwszy oficer, Riden?


Książki dla młodzieży, często potrafią z wartkiej akcji przejść w gorący romans, który pasuje do fabuły jak pięść do oka. Podobne obawy miałam względem Córki Króla Piratów, ale na szczęście okazały się one zupełnie niepotrzebne, bo Tricia Levenseller wiedziała co pisze. Jej piraci są żywi i nie dbają o higienę, brutalni i dość niebezpieczni jak na powieść, w której główną bohaterką jest siedemnastolatka. 

Autorka od razu wrzuca nas w wir walki, a jej Alosa daje popis swoich umiejętności. To bohaterka, z którą chcesz spędzić jak najwięcej czasu. Jest odważna i całkowicie skupiona na celu. Zrobi wszystko, by ukończyć misję i oddać zdobycz w ręce ojca, Króla Piratów. Alosa nie rozmyśla nad zachowaniem Ridena, czego obawiałam się na początku. Dzięki temu ten nikły wątek romantyczny jest taki, jak powinien być - nie przysłania głównego zamysłu fabuły i nie do końca ukształtowany, świetnie wróży na przyszłość drugiego tomu. 

Książka ma niecałe 300 stron, tym samym jest za krótka i mam ochotę płakać, że obok mnie nie ma kontynuacji. Jestem tak szalenie ciekawa, co będzie dalej! Córka Króla Piratów to idealna historia, która mogłaby zrobić furorę na wielkim ekranie. Naprawdę chętnie bym to zobaczyła, Boże. Mam wielką nadzieję, że ktoś się zainteresuje twórczością Levenseller, bo ta kobieta zasługuje na docenienie.

Akcja jest  wartka i nie pozwala na nudę, mknąc do przodu. Styl autorki jest lekki i dość... otwarty, pozostawiający nam wybór wyobrażenia sobie większości rzeczy. Tricia Levenseller nie skupia się na opisach, ale na dialogach i utrzymaniu tempa. Myślę, że w historii o piratach to jak najlepszy wybór. Jednocześnie jej styl jest wystarczający, aby opowieść nabrała kolorów i była łatwa do odebrania dla czytelnika.

Jeśli jesteście spragnieni przygód i zwątpiliście w książki kierowane do młodzieży, Córka Króla Piratów przywróci Wam w nie wiarę. To rewelacyjna, odprężająca lektura, która pozostawia niedosyt, spowodowany oczekiwaniem na kolejną część. 

Córka króla piratów - Tricia Levenseller, 290str., Wydawnictwo Filia

Za egzemplarz oraz okazane mi zaufanie serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia!

Komentarze

 1. Kiedy będę miała ochotę na młodzieżówkę. Przyjrze się jej :) Dziekuje za opisanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego typu pozycje czytam w lato, bo są lekkie i przyjemne. Wszystko przede mną. Pozdrawiam
  Osobliwe Delirium

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś czuję, że może mi się spodobać, bo to moje klimat :D Będę miała ją na uwadze

  Natalia
  https://zaciszeksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. "Córka króla piratów" to historia, która jest przesycona akcją i przygodą. Czyta się doskonale i faktycznie - w tym przypadku spełnieniem marzeń byłaby kontynuacja! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku!
Skoro tu dotarłeś, to znaczy (mam nadzieję), że przeczytałeś post powyżej i wiesz co komentujesz. Będzie mi bardzo miło jeśli co do treści komentarza trochę się wysilisz, bo na każdy z nich odpowiadam. Wszelkiego rodzaju dyskusje są bardzo mile widziane. :)
Twojego bloga także odwiedzę i jeśli przypadnie mi do gustu – pozostawię po sobie ślad.
Jeśli masz do mnie jakieś pytanie, to śmiało pytaj.
Kontakt: kinga.godowska@vp.pl
Dziękuję za wszystkie komentarze!